+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

УЗД органів малого тазу

УЗД органів малого тазу

УЗД малого таза є найбільш доступним і інформативним методом дослідження при підозрі на патологію репродуктівнихорганов у жінок і чоловіків, а також хвороб нирок і сечового міхура. Ультразвукова діагностика дозволяє максимально швидко отримати точні результати обстеження і почати лікування.


Переваги УЗД органів малого таза в порівнянні з іншими діагностичними методиками:

 • не вимагає ін’єкцій або застосування допоміжних медикаментозних препаратів;
 • абсолютно безпечна, що дозволяє використовувати для обстеження вагітних та дітей;
 • не шкідлива, адже не має іонізуючого випромінювання;
 • доступний і недорогий метод обстеження;
 • дозволяє обстежити м’які тканини;

Види ультразвукової діагностики малого таза

На сьогоднішній день для обстеження органів малого таза у жінок і чоловіків використовується три види УЗД:


 1. абдомінальне (трансабдоминальное)
 2. вагінальне (трансвагінальне) у жінок;
 3. ректальное (трансректальное) у чоловіків.

Також, у разі необхідності, може бути застосована доплерографія (для оцінки кровотоку у великих венах і артеріях черевної порожнини і тазу). Всі ці види обстежень можна пройти в медичній клініці Олівія в Запоріжжі. До ваших послуг новітнє обладнання та досвідчені лікарі.

Коли призначається УЗД малого таза?

Показаннями для проходження ультразвукового дослідження у жінок є:


 • біль в нижніх відділах живота
 • патологічні кровотечі
 • порушення менструального циклу.

УЗД обстежує такі органи: сечовий міхур, яєчники, матку, шийку матки, маткові (фаллопієві) труби. А також виявляє кісту яєчників і маткові фіброїд, рак яєчників або матки. Трансвагинальное УЗД допомагає оцінити стан ендометрія (внутрішньої оболонки матки) і яєчників. При УЗД органів малого таза у чоловіків оцінюється стан сечового міхура і передміхурової залози. Для обстеження передміхурової залози використовується особливий вид УЗД: транс ректальне. Воно передбачає введення спеціального датчика в пряму кишку. Не рідко УЗД малого таза використовується для виявлення хвороб сечостатевої системи, а також для моніторингу розвитку плода під час вагітності.

Коли краще робити УЗД малого таза?

Оптимальний час для проходження УЗД органів малого таза у жінок визначається в залежності від мети діагностики. Дляобследованія матки і її придатків, полікістозу, ерозії та інших захворювань кращим часом є перші 7-10 днів менструального циклу. Якщо є підозра на появу міоми, обстеження проходять відразу після закінчення місячних. Ендометріоз діагностується перед менструацією. Якщо мова йде про планування вагітності, оптимальним часом для ультразвуку є п’ятий, дев’ятий і 14-17 дні менструального циклу. У всіх перерахованих випадках терміни можуть коригуватися відповідно до особливостей менструального циклу. Профілактичне обстеження малого таза рекомендується проходити не рідше 1 разу на рік.

Вагітні повинні проходити ультразвукове обстеження в кожному триместрі вагітності:


 • в першому обстеження необхідно для виявлення можливих генетичних аномалій плоду (на 9-10 тижні)
 • у другому (на 16-20 тижні) і третьому (на 32-34 тижні) скринінгове.


Для чоловіків час проходження УЗ-діагностики не є принциповим критерієм.

Підготовка до УЗД органів малого таза

Правила підготовки цього виду діагностики є такими ж, як і при обстеженні органів черевної порожнини. Воно проводиться на порожній шлунок і кишечник, тому за 3 дні перед проходженням обстеження необхідно дотримуватися дієти, яка виключає всі продукти, що сприяють газоутворення в кишечнику (бобові, капуста, яблука, кисломолочні продукти і т.п.). Лікарями рекомендований прийом активованого вугілля і ферментних препаратів. Важливо, щоб на час обстеження пряма кишка була порожньою, тому перед прийомом слід зробити клізму або прийняти проносний засіб. Особливо це стосується ректального обстеження. Трансабдомінальне УЗД краще проходити з повним сечовим міхуром, в такому випадку полегшується візуалізація матки, яєчників, передміхурової залози і стінок сечового міхура.

Де пройти УЗД органів малого таза в Запоріжжі?


Пройти ультразвукову діагностику на сучасному обладнанні вас запрошує медична клініка Олівія в Запоріжжі. Сучасний сканер УЗД сканер експертного класу Siemens Аcuson 2000 допоможе максимально детально обстежити органи малого тазу під різними кутами, побудувати 3D модель і виявити патології, якщо такі є. Сканер виводить на дисплей дуже чіткі зображення органів, що практично виключає можливість пропустити якийсь запальний процес або новоутворення. В діагностичному кабінеті працюють досвідчені лікарі, які зможуть надати вам висновки ультразвукової діагностики в той же день.

Уточнити вартість послуг, що проводяться в медичному центрі Олівія в Запоріжжі Ви можете тут.

За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря гінеколога в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:

☎ +38 (096) 203-03-03
☎ +38 (099) 203-03-03

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.