+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Себорейний дерматит

Себорейний дерматит

Себорейний дерматит– це захворювання, що характеризується хронічним запальним процесом ділянок шкіри в місцях знаходження сальних залоз. Відбувається надлишкове вироблення секрету сальних залоз, який є сприятливим середовищем для росту мікроорганізмів, що викликають розвиток запалення. Найбільш частим провокуючим агентом є грибки Pityrosporum ovale. Переважна локалізація даної патології: волосиста частина голови, груди, спина, ділянки обличчя.

СИМПТОМИ

Найчастіше себорейний дерматит виникає на шкірі голови, коли на ній з’являються сухі пластівці (лупа) або почервоніння на тлі жирних лусочок жовтого кольору, нерідко ці симптоми супроводжуються сверблячкою різного ступеня. Розвиватися це захворювання може і на інших частинах тіла: обличчя, груди (верхня частина), спина. На цих ділянках висип звичайно розташовується симетрично і характеризується почервонінням шкірного покриву, який стає жирним, жовтуватими корочками, сверблячкою різної інтенсивності, почуттям печіння, рожевими плямами.

ДІАГНОСТИКА

Діагноз себорейного дерматиту найчастіше ставиться на підставі клінічної картини. Однак необхідно проводити диференційну діагностику з рядом інших захворювань: екзема, псоріаз, мікробні та грибкові ураження шкіри. Для цього може проводяться микологические і мікроскопічні обстеження лусочок з шкірної поверхні.

ЛІКУВАННЯ СЕБОРЕЙНОГО ДЕРМАТИТУ

Себорейний дерматит є рецидивуючим шкірним захворюванням, але його лікування здійснюється за допомогою численних лікарських препаратів і методів терапії.

При різкому загостренні вибирають такі способи лікування, які здатні купірувати запальний процес, усунути лущення та свербіж. Щоб зменшити поява шелушащихся висипань, які створюють складності в подальшої терапії, застосовують кератолитические препарати.

Щоб знизити симптоми запального процесу на шкірі і зменшити інтенсивність свербіння, використовуються медикаментозні засоби з групи топічних кортикостероїдів та інгібіторів кальциневрину. Для усунення одного з тригерів можна застосовувати засоби, спрямовані на знищення розмножуються грибків, наприклад, шампуні для волосся з антигрибкові ефектом.

Для лікування себорейного дерматиту може застосовуватися фототерапія, яка має протизапальну та імуномодулюючу дію і знімає симптоми свербежу. Ця методика дає високі клінічні результати, добре переноситься пацієнтами і практично не має побічних ефектів. Системну терапію застосовують в тих випадках, коли топические препарати виявилися не ефективними в лікуванні себорейного дерматиту. Лікар може призначити ретиноїди або препарати з антимикотическим і антиандрогенною дією.

За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря-дерматолога в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:

+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

 

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.