Розацеа

Розацеа – це рожеві вугри, що з’являються на шкірі обличчя, рідше на волосистій частині голови, шиї, в області декольте на грудях, на верхній частині спини. Хвороба хронічна, супроводжується стійким розширенням підшкірних капілярів, почервонінням і набряком шкіри, утворенням вузликів (папул) і бульбашок (пустул). Частіше страждають жінки європеоїдної раси, найбільш «небезпечний» вік – від 30 до 50 років. Тривало поточне захворювання може викликати спотворення рис обличчя, що значно погіршує якість життя.
ПРИЧИНИ, ЯКІ МОЖУТЬ ВИКЛИКАТИ РОЗВИТОК РОЗАЦЕА:
- порушення в судинній системі;
- різні мікроорганізми;
- збій в роботі імунної системи;
- дисфункція шлунково-кишкового тракту;
- зміни сполучних тканин шкіри;
- порушення в сально-волосяний системі;
- зовнішні кліматичні прояви;
- патологічні зміни в обміні речовин (оксидативний, окислювальний стрес);
- розлади психічного і соматичного типу.
Розацеа найчастіше зустрічається у жінок у віковій категорії від 30 до 50 років.
Виділяють чотири підтипи розацеа:
- Еритематозний-телеангіектатіческая розацеа. З’являються і можуть зберігатися протягом декількох днів ділянки почервоніння на обличчі (лоб, ніс, щоки), рідко на грудях, і телеангіектазії. Поступово кількість нападів гіперемії і їх тривалість збільшуються. Гіперемія стає яскравішим, іноді набуває синюватого відтінку. З’являються набряк і лущення. Пацієнт відчуває печіння в місцях локалізації симптомів.
- Папуло-пустулезная розацеа. Паралельно з червоністю виникають множинні згруповані дрібні папули або пустули з тонкими білими лусочками. Основна локалізація – ніс і носогубні складки з подальшим поширенням на підборіддя і лоб. Симптоматика зберігається протягом декількох тижнів.
- Фіматозная розацеа відрізняється потовщенням шкіри, появою характерної горбистої поверхні і появою шишковидних розростань в області носа, на лобі, на підборідді, на вушній раковині, на столітті.
Будь-який з перерахованих симптомів є причиною для того, щоб звернутися за допомогою до дерматолога.
ДІАГНОСТІКА
Для визначення діагнозу розацеа лікар проводить зовнішній огляд і, на основі клінічних симптомів, встановлює стадію захворювання. Не існує специфічних тестів для діагностики розацеа.
Головний критерій діагностики – це стійка і інтенсивна почервоніння шкіри обличчя, яка не проходить протягом трьох місяців і прояв захворювання у віковій період.
ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА
Терапія при розацеа повинна бути індивідуальною, з урахуванням форми, стадії хвороби і ступеня тяжкості перебігу захворювання у кожного конкретного хворого. Одне з головних напрямків – це виняток або мінімальне контактування з дратівливими факторами. Наприклад, необхідно перестати вживати алкоголь, уникати загального перегріву організму, не засмагати на сонці і ін.
Слід також правильно підібрати засоби по догляду за чутливою шкірою, яка схильна до подразнень і появою почервоніння. Це істотно скоротить перші прояви розацеа і стане відмінною основою для медикаментозної терапії.
За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря-дерматолога в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:
☎ +38 (096) 203-03-03
☎ +38 (099) 203-03-03
Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!