+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Рак молочної залози

Рак молочної залози

Рак молочної залози – онкологічне захворювання, яке часто діагностується у жінок. Злоякісна пухлина виникає в результаті мутацій в клітинах залозистої тканини. Онкологія грудей і зокрема рак молочної залози можуть завдати шкоди жіночому організму в будь-якому віці. Як показує практика останній років, на рак молочної залози в більшій мірі стали хворіти жінки віком менше 40 років.

Новоутворення на грудях – це тільки один з можливих ознак раку молочної залози у чоловіків або жінок. Рак молочної залози може викликати кілька додаткових змін шкіри на грудях і навколо неї. Той, хто помічає будь-які з цих змін, повинен звернутися до лікаря.

У деяких випадках рак молочної залози може не викликати жодних симптомів, але після проходження мамограми лікар зможе швидко визначити проблему. Скринінг на рак молочної залози, може допомогти виявити цей стан на самій ранній і найбільш виліковної стадії.

Стадії захворювання

Маленький розмір пухлини не дозволяє діагностувати хворобу за допомогою зовнішнього огляду. Відсутні характерні ознаки: біль і набухання лімфатичних вузлів. Визначити нульову стадію можливо тільки на обстеженні у лікаря.

1. Перша стадія

При переході до першої стадії, пухлина починає поширюватися на навколишні тканини. Розмір пухлини на цьому етапі ще невеликий – близько 2 сантиметрів, тому у хворих відсутні метастази.

2. Друга стадія

Рак молочної залози в другій стадії супроводжує набрякання пахвових лімфовузлів.

3. Третя стадія

При третій стадії відбувається споювання пахвових лімфатичних вузлів між собою або з прилеглої жировою тканиною.

4. Четверта стадія

У пацієнтів з раком молочної залози в 4 стадії спостерігаються метастази в багатьох частинах тіла. Часто хвороба починає поширюватися на легені, печінка, шкіру, мозок і інші органи.

Зміни в структурі шкіри

Рак молочної залози може викликати зміни і запалення в клітинах шкіри, які можуть привести до змін текстури. Приклади цих змін текстури включають в себе:

 • луската шкіра навколо соска і ареоли, як ніби шкіра засмагла або дуже суха
 • потовщення шкіри в будь-якій частині грудей

Ці зміни можуть також викликати свербіж, який люди часто пов’язують з раком молочної залози, хоча це не распространено.Ізмененія текстури можуть також відбутися в результаті доброякісних захворювань шкіри, в тому числі дерматит і екзема.

Людина може спостерігати виділення з соска, які можуть бути тонкими або товстими і мати колір від прозорого до молочного до жовтого, зеленого або червоного. Для людей, які годують груддю, нормально мати молочні виділення із сосків, але бажано проконсультуватися з лікарем з приводу будь-яких інших виділень з сосків. Хоча більшість виділень з сосків не є раковими, у деяких людей це може означати рак молочної залози.

Іншими можливими причинами виділення соска є:

 • інфекції молочної залози
 • побічний ефект протизаплідних таблеток
 • побічний ефект від прийому певних ліків
 • захворювання щитовидної залози

Також, за словами лікаря, є фактори, які впливають на ризик виникнення захворювання:

 • рання менструація (до 12 років);
 • пізня менопауза;
 • народження першої дитини після 35 років, або жінки, які взагалі ніколи не народжували;
 • наявність мастопатії (доброякісного захворювання молочної залози);
 • ожиріння;
 • цукровий діабет;
 • гіпертонічна хвороба;
 • погана екологія;
 • стреси;
 • шкідливі звички (куріння і зловживання алкоголем).

Зміни лімфатичних вузлів

Лімфатичні вузли являють собою невеликі округлі скупчення тканин імунної системи, які фільтрують рідину і захоплюють потенційно шкідливі клітини. До них відносяться бактерії, віруси і ракові клітини.

Лімфатична тканина також може змінитися через інфекції молочної залози або інших абсолютно не пов’язаних захворювань. Людина повинна поговорити з лікарем про ці зміни, щоб вони могли визначити потенційну причину.

Біль в грудях або соску

Рак молочної залози може викликати зміни в клітинах шкіри, які призводять до відчуття болю, ніжності і дискомфорту в грудях. Хоча рак молочної залози часто безболісний, важливо не ігнорувати будь-які ознаки або симптоми, які можуть бути пов’язані з раком молочної залози.

Набряк грудей

Рак молочної залози може викликати набряк всієї грудей або області грудей. Після цього набряку може не бути виразного грудки, але груди можуть відрізнятися за розміром від інших грудей.

Незважаючи на те, що у людей завжди може бути груди, трохи відрізняється за розміром, ця припухлість викличе зміна по срав

Уточнити ціну послуг, що проводяться в медичному центрі Олівія в Запоріжжі Ви можете тут.

За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:

☎ +38 (096) 203-03-03
☎ +38 (099) 203-03-03

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.