+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Менеджмент менопаузи

Менеджмент менопаузи

Еталон сучасності – доглянута і елегантна жінка без віку. Вона веде активний спосіб життя, успішно поєднує турботу про сім’ю, роботу або власну справу, у неї є свої інтереси і захоплення. Висока якість життя жінки в період менопаузи вже не міф.

Згідно зі звітами Всесвітньої організації охорони здоров’я ще в 2016 році, світ зіткнувся з проблемою глобальної зміни демографічної ситуації, кількість людей похилого віку починає перевищувати кількість дітей. Світові демографічні тенденції не обійшли і Україну. Згідно з даними Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України, в структурі жіночого населення нашої країни за останні десять років популяція жінок у віці старше 50 років зросла з 37 до 47%. Збільшення тривалості життя буде супроводжуватися підвищенням рівнів захворюваності.

З метою попередження такої ситуації зараз змінюється тактика ведення пацієнтів від усунення патології в бік профілактики і поліпшення якості життя.

Незважаючи на те що гормональні зміни в організмі жінки в період менопаузи носять фізіологічний характер, клінічні прояви і симптоми, які супроводжують цей період, істотно знижують якість життя.

Тому завдання лікаря – поліпшити стан жінки і підібрати таку тактику, яка в кожному конкретному випадку буде ефективною з урахуванням всіх можливих ризиків, як при призначенні гормональних препаратів, так і при її відсутності.

Основний жіночий гормон – естроген. Це гормон молодості, жіночності та краси. Але не тільки. Відомо, що рецептори до естрогенів є практично в кожному органі, тому ці гормони впливають на весь організм, особливо на серцево-судинну і кісткову тканину.

Гормональна замісна терапія

Згідно з рекомендаціями Міжнародного товариства менопаузи, золотим стандартом профілактики і лікування клімактеричних порушень є гормональна замісна терапія.

Дефіцит естрогенів є причиною метаболічних розладів і як наслідок:

  • прибавка в масі,
  • патології серцево-судинної системи,
  • скачки артеріального тиску,
  • урогенитальной дистрофії-нетримання сечі,
  • часті позиви, сухість слизових,
  • порушень психічного і емоційного статусу.

Адже безліч рецепторів до естрогенів знаходяться в головному мозку. За останніми даними на частоту виникнення старечої деменції (хвороби Альцгеймера ) теж впливає дефіцит естрогенів.

З естрогенами зрозуміло, але в жіночому організмі є органи-мішені і для чоловічих статевих гормонів. Коливання рівня андрогенів в різні періоди життя жінки, ймовірно впливають на стан її організму.

Мішенями для андрогенів є практично всі органи, тому дефіцит цих гормонів має свої клінічні прояви:

  • зниження кістково-м’язової маси,
  • біль в кістках і суглобах остеопенія,
  • стомлюваність,
  • зниження лібідо і чутливості ерогенних зон,
  • гіпотонія,
  • сухість шкіри,
  • гравітаційний тип старіння,
  • урогенитальная атрофія (нетримання сечі, часті позиви).

До сорока років рівень андрогенів в організмі жінки прогресивно знижується і завданням гінеколога-ендоокрінолога є індивідуальний підбір препаратів. У нашій країні немає зареєстрованих препаратів для заміщення низького рівня андрогенів, але правильно підібрана дієта, вітамінотерапія та фізичні навантаження допоможуть впоратися з цією делікатною проблемою.

Окрему групу становлять жінки з високим рівнем андрогенів (дивись синдром полікістозних яєчників), у них в період менопаузи якраз підвищується рівень андрогенів за рахунок зниження естрогенної функції яєчників. Це таїть з собі небезпеку розвитку серйозних метаболічних порушень, що в свою чергу призводить до підвищення рівня глюкози крові, холестерину. З великою частотою у таких жінок зустрічається серцево-судинна патологія, ожиріння і цукровий діабет 2-го типу, що в свою чергу може бути причиною ранньої смерті.

Сучасні методи профілактики і лікування клімактеричного синдрому дозволяють жінкам у віці 50 років і старше залишатися активними і життєрадісними, незалежно від гормональних коливань.

Страх перед менопаузою вже недоречний, оскільки індивідуальний підхід до менопаузальних гормональної терапії – це ключ до продовження молодості, краси і насиченого життя.

А як Ви ставитеся до особистого рубежу з відміткою 50? Ми бажаємо Вам: любіть себе, будьте оптимісткою, піклуйтеся про своє здоров’я. Краса і радість відчувати себе жінкою не мають віку!

За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря- гінеколога в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:

☎ +38 (096) 203-03-03
☎ +38 (099) 203-03-03

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.