+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Лікування «врослого нігтя» радикальними методами

Лікування «врослого нігтя» радикальними методами

У медичній клініці Олівія виконується радикальна корекція врослого нігтя з використанням радіохвильового і лазерного методу лікування.

Врослий ніготь (у медичній термінології «оніхокріптоз» ) – це захворювання, пов’язане з вростанням нігтьової пластинки в бічну частину нігтьового валика. Тобто попросту кажучи, коли край нігтя вростає в шкіру, частіше з однією, але буває і з двох сторін. Захворювання супроводжується запаленням м’яких тканин, тобто почервоніння, набрякання пальця, хворобливе відчуття – все це ознаки захворювання «врослого нігтя».

Причини виникнення врослого нігтя

  • Спадковість
  • Травми
  • Носіння тісного взуття
  • Запальні захворювання
  • Але найбільш частим обставиною, що призводить до появи врослого нігтя, є неправильний педикюр, тобто дуже глибоке підрізання нігтя біля країв. Найчастіше ніготь вростає на великому пальці ніг, але іноді це трапляється і з нігтями на інших пальцях.

Які прояви?

При вростання нігтя на шкірі в цьому місці з’являється помітне почервоніння, що супроводжується несильним болем при натисканні на шкіру навколо нігтя або сам ніготь – це перші ознаки появи захворювання. Якщо на них не звернути уваги, то захворювання буде розвиватися далі: з’являється набряклість шкіри навколо нігтя, потім гнійні виділення в місці вростання нігтя в шкіру, і, як наслідок, гнійник переростає в пухлину, яка також може кровоточити. В результаті, палець з вросшим нігтем набуває синюшно-червоний відтінок, гноїться. Палець з вросшим нігтем сильно збільшується в розмірі, що заважає ходьбі, стає просто неможливим носити своє звичайне взуття. Симптоми носять періодичний характер, самостійне підрізання нігтя, ще більше травмує нігтьової валик і стимулює розвиток запалення. Самолікування призводить до серйозного ускладнення – гнійного запалення кісткової тканини фаланги.

Лікування врослого нігтя

Що ж робити, якщо проблема з вросшим нігтем стала і вашою проблемою? Які методи лікування існують сьогодні? Багато в чому це залежить від того, наскільки сильно ніготь вріс в шкіру і які наслідки вже є. Якщо у вас «рання стадія» захворювання, ніготь не сильно вріс, немає гною, ви можете робити теплі ванночки зі слабким розчином марганцівки і харчової соди на 10-15 хвилин 3 рази в день. Після ванночки пробуйте акуратно обрізати врослий ноготь.Продолжайте робити ці процедури до повного одужання.

Єдиним методом, що дозволяє позбутися від врослого нігтя, є хірургічний.

Операція з лікування врослого нігтя проводиться під місцевим знеболенням, виконується, за допомогою радіохвильового апарату, або гострих ножиць, крайова резекція нігтьової пластинки, при якій видаляється вся вросла частина нігтя і гіпергрануляцій. За допомогою радиоволнового апарату або лазерного апарату виконується видалення паросткової зони нігтя (нігтьової матриці), що в подальшому дає повне позбавлення від цієї проблеми. Потім формується нове ложе, що дає хороший косметичний результат. Ці методи дозволяє виконувати радикальне видалення нігтьового матриксу, дозволяє мінімізувати больові відчуття і поліпшити косметичний ефект. Утворені після операції рубці малопомітні і не доставляють пацієнтам будь-яких незручностей.

Операція виконується під місцевою анестезією, виконується крайова резекція нігтьової пластинки, при якій видаляється як вросла частина нігтя і гіпергрануляцій, так і причина хвороби – розширена Паросткова зона нігтя. Рятувальна операція можливо в день звернення пацієнта, її тривалість становить близько 20 хвилин. Обов’язково проводиться передопераційне обстеження, для виключення супутньої патології, яка може бути причиною врослого нігтя.

Після операції пацієнту необхідно обмежити фізичну активність для виключення кровотечі. Прийом знеболюючих препаратів – за показаннями. В окремих, особливо складних випадках лікар призначає антибіотики і протигрибкові препарати.

Поради: як не допустити вростання нігтя

  • По-перше, носіть зручне простору дихаючу взуття.
  • По-друге, дотримуйтесь правил особистої гігієни. Користуйтеся своїм рушником для ніг, мийте щовечора ноги перед сном. У громадських місцях (басейн, лазня, сауна) ходите у відповідній взуття, наприклад, в сланцях або шльопанцях, і тим більше, не носите чуже взуття.
  • По-третє, робіть педикюр акуратно, сильно не обрізайте краю нігтя або довіртеся професіоналам сходите в салон, щоб вам зробили якісний педикюр. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам уникнути такої проблеми як врослий ніготь.

Уточнити ціну послуг, що проводяться в медичному центрі Олівія в Запоріжжі Ви можете тут.

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.