Лікування гострого та хронічного геморою

Геморой – патологічне збільшення гемороїдальних вузлів, яке проявляється періодичним кровотечею з вузлів, їх випаданням з анального каналу і частим запаленням.
Геморой викликається застоєм крові у венах нижніх відділів кишечника. Це «професійна» хвороба всіх, хто проводить багато часу в сидячому положенні, наприклад водіїв і офісних працівників, годинами не встають з-за керма і комп’ютера. Розвитку геморою також сприяють часті запори, вагітність і пологи – одним словом, все стану, провокують помітне підвищення внутрішньочеревного тиску. У групі ризику знаходяться і люди із зайвою вагою, і ті, хто часто змушений піднімати тяжкості (вантажники, спортсмени).
Сприятливі фактори до появи геморою:
-
- запори. Вони збільшують тиск в прямій кишці, викликаючи приплив крові до гемороїдальних вузлів, що сприяє їх збільшенню і подальшого випадання;
- спадкові чинники;
- вагітність, пологи. Перебуваючи в цьому положенні, у жінок виникає підвищений тиск в черевній порожнині, що може викликати появу геморою;
- тривале перебування в сидячому положенні, коли розслаблені м’язи промежини, що призводить до ослаблення природної підтримки гемороїдальних вузлів;
- малорухливий спосіб життя призводить до застою крові в малому тазі, що призводить до збільшення гемороїдальних вузлів;
- зловживання алкоголем призводить до значного прискорення кровотоку в анальної області, що може викликати гемороїдальні кровотечі;
- надмірні фізичні навантаження і підняття важких предметів, при цьому відбувається підвищення внутрішньочеревного тиску, що призводить до випадання гемороїдальних вузлів;
- гостра і пряна їжа, викликає роздратування в анальної області;
- порушення відтоку крові в прямій кишці;
- запальні і пухлинні процеси в кишечнику і печінці;
Як проявляється геморой?
-
-
- виділення крові із заднього проходу;
- випадання гемороїдальних вузлів із заднього проходу;
- болю (постійні або тільки в момент дефекації);
- анальний свербіж;
- виділення слизу;
- дискомфорт, відчуття неповного випорожнення, здуття живота.
-
У більшості випадків геморой розвивається поступово. Спочатку з’являється відчуття свербіння, печіння, тяжкості в області заднього проходу, болю і запори. Потім болі посилюються, виникає гемороїдальні кровотечі, відбувається випадання гемороїдальних вузлів.
Основою гемороїдальних вузлів є кавернозні освіти, які розташовуються у вигляді трьох-чотирьох «подушок» в анальному каналі (внутрішні вузли) і трьох-чотирьох «подушок» під шкірою промежини в безпосередній близькості від анального отвору (зовнішні вузли). Захворювання має дві основні форми – гостру і хронічну, і проявляється, головним чином, у вигляді тромбозу, запалення, кровотечі і випадання вузлів. Вибір способу лікування геморою залежить від його стадії.
Розрізняють 4 стадії розвитку геморою:
-
-
- Перша стадія. Збільшення гемороїдальних вузлів, свербіж, кров’янисті виділення під час дефекації. На першій стадії симптоми можуть зникати і з’являтися знову.
- Друга стадія. Ті ж симптоми, що і на першій стадії, плюс випадання гемороїдальних вузлів під час спорожнення кишечника або підняття важких предметів і помірні кровотечі із заднього проходу.
- Третя стадія. Випадання вузлів навіть при невеликій напрузі, яке можна виправити тільки механічно, вправляючи їх вручну. Більш помітні кров’янисті виділення, тяжкість, набряк ануса.
- Четверта стадія. Постійне випадання гемороїдальних вузлів, яке практично неможливо виправити, часті кровотечі, біль, запалення тканин навколо анального отвору. Через постійні кровотеч розвивається анемія.
-
Профілактика геморою
Уникнути геморою дозволяють профілактичні заходи. Геморой легше попередити, ніж лікувати.
-
-
-
- У першу чергу необхідно боротися з розладами стільця. Людина, що страждає запорами, як правило, захворює гемороєм, оскільки напружені потуги призводять до переповнення кров’ю вен прямої кишки і їх розширення. Твердий кал дряпає слизову і рве судини, викликаючи кровотеча. Щоб цього не сталося, необхідно нормалізувати випорожнення. Вони повинні бути не рідше 1 разу на добу. Сам акт дефекації не повинен тривати більше 3 хвилин.
- Випивати не менше 8 склянок води в день.
- Збільшити щоденну фізичну активність.
- Уникати переохолодження. При геморої слід побоюватися переохолодження, яке призводить до порушення кровообігу. Хвороба в даному випадку може загостритися.
- Стежити за своєю вагою. Чим важче людина, тим більший тиск відчувають його нижні кінцівки, тому у огрядних людей часто виникають проблеми, як з варикозним розширенням вен, так і з гемороєм.
- Для нормалізації стільця рекомендуємоться налагодити правильне харчування. Нормалізація діяльності шлунково-кишкового тракту, консистенції кишкового вмісту і його пересування по товстій кишці попереджає поява або загострення геморою. Таким чином, правильна дієта є суттєвою допомогою не тільки в попередженні, а й в лікуванні геморою.
-
-
Методи лікування гемороїдальних вузлів
Хронічний геморой має 4 стадії перебігу, які діагностуються на прийомі у кваліфікованого лікаря-проктолога :
-
-
-
- стадія – виділення крові без випадання гемороїдальних вузлів.
- стадія – випадання гемороїдальних вузлів, які можуть самостійно вправляти
- стадія – випадіння вузлів з подальшою необхідністю ручного вправляння.
- стадія – випадіння вузлів без можливості їх зворотного вправляння.
-
-
Консервативне (медикаментозне) лікування геморою, головним чином, спрямована на боротьбу із загостреннями геморою.
Тому слід розуміти, що в силу хронічного характеру захворювання будь-консервативне лікування носить тимчасовий характер. Малорухливий спосіб життя, погрішності в харчуванні і надмірні фізичні навантаження ведуть до чергового загострення захворювання.
Хворим 1-й 2-й 3-й стадії геморою рекомендовано лікування гемороїдальних вузлів малоінвазімнимі методами:
-
-
-
- лігування латексними кільцями,
- склеротерапія,
- деартеріалізація судин.
-
-
Лігування латексними кільцями – застосовується для лікування тільки внутрішнього геморою 1-2 стадій. На гемороїдальних вузол встановлюється за допомогою спеціального інструменту латексне кільце, яке припиняє харчування судинної ніжки вузла. Надалі, протягом 7 діб кільце відторгається разом з гемороїдальних вузлом. Недолік даної методики: лікування тільки внутрішнього геморою потрібно не один сеанс процедури і в рідкісних випадках відбувається тромбоз гемороїдального вузла.
Склеротерапия – використовується спеціальний склерозуючий препарат, який вводиться в гемороїдальних вузол і викликає в ньому склеювання живлячої судини. Недолік даної методики: введення склерозанта за одну процедуру не більше ніж в два вузла. Також можливе повторення процедури через 2-3 тижні.
Хірургічне лікування геморою – застосовується для лікування 3-й і 4-й стадій геморою.
При цьому відбувається висічення гемороїдальних вузлів з прошиванням живильної ніжки судини. Післяопераційний період хірургічного лікування геморою займає до 3-х тижнів. Тривалість операції 30-40 хвилин. Знаходження в стаціонарі 5-10 днів. Непрацездатність в післяопераційному періоді 3-4 тижні.
THD (трансанальна гемороїдальна деартерізація) – сучасний малотравматичний спосіб лікування геморою.
В даний час став доступним метод THD – безкровна і практично безболісна процедура, яка забезпечує стійке усунення симптомів і швидке відновлення пацієнта. При виконанні процедури тканину гемороїдальних вузлів не видаляється, а виконується накладення внутрішніх швів на слизову прямої кишки (без її розрізу), в зоні, де немає больових рецепторів. При цьому перев’язуються артерії, які забезпечують приплив крові до гемороїдальних вузлів. Таким чином, пацієнт отримує ефективне лікування і безболісне, швидке відновлення загального стану і працездатності.
Для точного виконання перев’язки артерій використовується апарат THD Evolution. Хід процедури контролюється за допомогою зонда Доплера (ультразвукового датчика).
Апарат доплеровській для трансанальної гемороїдальної дезартерізаціі THD
Evolution, виробництва фірми “G.F. S.r.l. ” Італія
Апарат для лікування геморою є поєднанням інтелектуального блоку з вбудованим освітлювачем і ультразвукового доплерівського датчика, розташованого на тубусі. Тубус має вікно для прошивання артерії, яке висвітлюється від галогенового джерела світла, вбудованого в інтелектуальний блок. Ультразвуковий допплерівський датчик сигналізує про наявність руху артеріальної крові, тобто в цей момент гемороїдальна артерія, яку треба прошити, знаходиться під вікном для прошивання.
Метод включає в себе безболісне лікування зовнішнього та внутрішнього хронічного геморою 1-й 2-й 3-й стадій за один сеанс.Прі допомогою спеціального інструменту ТНD, під контролем доплера, знаходять артерію яка живить гемороїдальних вузол і перев’язують артерію. Такий метод забезпечує найбільшу адекватність і ефективність даної методики.
Реабілітаційний період одну добу. Післяопераційний період не обтяжений тривалим перебуванням в стаціонарі, прийомом великої кількості знеболюючих препаратів, виконанням щоденних багаторазових перев’язок.
Переваги THD методики трансанальної гемороїдальної дезартерізаціі
-
-
-
-
- Безболісність (в порівнянні з іншими методами)
- малотравматичних
- Швидке відновлення (1-2 діб замість 2-3 тижнів при стандартній операції)
- Значно менше число ускладнень
- Дотримуючись всіх розпоряджень лікаря, вже через 2-3 дні пацієнт повністю повертається до соціального життя!
-
-
-
ВАЖЛИВО!
Конкретну методику лікування може вибрати тільки лікар-проктолог, після обстеження пацієнта. Настійно не рекомендується займатися самолікуванням і застосовувати всілякі народні способи – це загрожує ускладненнями.
Сучасне обладнання, яке є у розпорядженні медичний центр Запоріжжя, висока кваліфікація фахівців, що мають багатий практичний досвід лікування геморою на всіх його стадіях – все це гарантує будь-якому пацієнтові швидке і безболісне позбавлення від геморою.
За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря урологa в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами: