+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Лікування гострого та хронічного геморою

Лікування гострого та хронічного геморою

Геморой – патологічне збільшення гемороїдальних вузлів, яке проявляється періодичним кровотечею з вузлів, їх випаданням з анального каналу і частим запаленням.

Геморой викликається застоєм крові у венах нижніх відділів кишечника. Це «професійна» хвороба всіх, хто проводить багато часу в сидячому положенні, наприклад водіїв і офісних працівників, годинами не встають з-за керма і комп’ютера. Розвитку геморою також сприяють часті запори, вагітність і пологи – одним словом, все стану, провокують помітне підвищення внутрішньочеревного тиску. У групі ризику знаходяться і люди із зайвою вагою, і ті, хто часто змушений піднімати тяжкості (вантажники, спортсмени).

Сприятливі фактори до появи геморою:

  • запори. Вони збільшують тиск в прямій кишці, викликаючи приплив крові до гемороїдальних вузлів, що сприяє їх збільшенню і подальшого випадання;
  • спадкові чинники;
  • вагітність, пологи. Перебуваючи в цьому положенні, у жінок виникає підвищений тиск в черевній порожнині, що може викликати появу геморою;
  • тривале перебування в сидячому положенні, коли розслаблені м’язи промежини, що призводить до ослаблення природної підтримки гемороїдальних вузлів;
  • малорухливий спосіб життя призводить до застою крові в малому тазі, що призводить до збільшення гемороїдальних вузлів;
  • зловживання алкоголем призводить до значного прискорення кровотоку в анальної області, що може викликати гемороїдальні кровотечі;
  • надмірні фізичні навантаження і підняття важких предметів, при цьому відбувається підвищення внутрішньочеревного тиску, що призводить до випадання гемороїдальних вузлів;
  • гостра і пряна їжа, викликає роздратування в анальної області;
  • порушення відтоку крові в прямій кишці;
  • запальні і пухлинні процеси в кишечнику і печінці;

 

Як проявляється геморой?

   • виділення крові із заднього проходу;
   • випадання гемороїдальних вузлів із заднього проходу;
   • болю (постійні або тільки в момент дефекації);
   • анальний свербіж;
   • виділення слизу;
   • дискомфорт, відчуття неповного випорожнення, здуття живота.

У більшості випадків геморой розвивається поступово. Спочатку з’являється відчуття свербіння, печіння, тяжкості в області заднього проходу, болю і запори. Потім болі посилюються, виникає гемороїдальні кровотечі, відбувається випадання гемороїдальних вузлів.

Основою гемороїдальних вузлів є кавернозні освіти, які розташовуються у вигляді трьох-чотирьох «подушок» в анальному каналі (внутрішні вузли) і трьох-чотирьох «подушок» під шкірою промежини в безпосередній близькості від анального отвору (зовнішні вузли). Захворювання має дві основні форми – гостру і хронічну, і проявляється, головним чином, у вигляді тромбозу, запалення, кровотечі і випадання вузлів. Вибір способу лікування геморою залежить від його стадії.

Розрізняють 4 стадії розвитку геморою:

   • Перша стадія. Збільшення гемороїдальних вузлів, свербіж, кров’янисті виділення під час дефекації. На першій стадії симптоми можуть зникати і з’являтися знову.
   • Друга стадія. Ті ж симптоми, що і на першій стадії, плюс випадання гемороїдальних вузлів під час спорожнення кишечника або підняття важких предметів і помірні кровотечі із заднього проходу.
   • Третя стадія. Випадання вузлів навіть при невеликій напрузі, яке можна виправити тільки механічно, вправляючи їх вручну. Більш помітні кров’янисті виділення, тяжкість, набряк ануса.
   • Четверта стадія. Постійне випадання гемороїдальних вузлів, яке практично неможливо виправити, часті кровотечі, біль, запалення тканин навколо анального отвору. Через постійні кровотеч розвивається анемія.

 

Профілактика геморою

Уникнути геморою дозволяють профілактичні заходи. Геморой легше попередити, ніж лікувати.

    • У першу чергу необхідно боротися з розладами стільця. Людина, що страждає запорами, як правило, захворює гемороєм, оскільки напружені потуги призводять до переповнення кров’ю вен прямої кишки і їх розширення. Твердий кал дряпає слизову і рве судини, викликаючи кровотеча. Щоб цього не сталося, необхідно нормалізувати випорожнення. Вони повинні бути не рідше 1 разу на добу. Сам акт дефекації не повинен тривати більше 3 хвилин.
    • Випивати не менше 8 склянок води в день.
    • Збільшити щоденну фізичну активність.
    • Уникати переохолодження. При геморої слід побоюватися переохолодження, яке призводить до порушення кровообігу. Хвороба в даному випадку може загостритися.
    • Стежити за своєю вагою. Чим важче людина, тим більший тиск відчувають його нижні кінцівки, тому у огрядних людей часто виникають проблеми, як з варикозним розширенням вен, так і з гемороєм.
    • Для нормалізації стільця рекомендуємоться налагодити правильне харчування. Нормалізація діяльності шлунково-кишкового тракту, консистенції кишкового вмісту і його пересування по товстій кишці попереджає поява або загострення геморою. Таким чином, правильна дієта є суттєвою допомогою не тільки в попередженні, а й в лікуванні геморою.

Методи лікування гемороїдальних вузлів

Хронічний геморой має 4 стадії перебігу, які діагностуються на прийомі у кваліфікованого лікаря-проктолога :

    1. стадія – виділення крові без випадання гемороїдальних вузлів.
    2. стадія – випадання гемороїдальних вузлів, які можуть самостійно вправляти
    3. стадія – випадіння вузлів з подальшою необхідністю ручного вправляння.
    4. стадія – випадіння вузлів без можливості їх зворотного вправляння.

Консервативне (медикаментозне) лікування геморою, головним чином, спрямована на боротьбу із загостреннями геморою.

Тому слід розуміти, що в силу хронічного характеру захворювання будь-консервативне лікування носить тимчасовий характер. Малорухливий спосіб життя, погрішності в харчуванні і надмірні фізичні навантаження ведуть до чергового загострення захворювання.

Хворим 1-й 2-й 3-й стадії геморою рекомендовано лікування гемороїдальних вузлів малоінвазімнимі методами:

    • лігування латексними кільцями,
    • склеротерапія,
    • деартеріалізація судин.

Лігування латексними кільцями – застосовується для лікування тільки внутрішнього геморою 1-2 стадій. На гемороїдальних вузол встановлюється за допомогою спеціального інструменту латексне кільце, яке припиняє харчування судинної ніжки вузла. Надалі, протягом 7 діб кільце відторгається разом з гемороїдальних вузлом. Недолік даної методики: лікування тільки внутрішнього геморою потрібно не один сеанс процедури і в рідкісних випадках відбувається тромбоз гемороїдального вузла.

Склеротерапия – використовується спеціальний склерозуючий препарат, який вводиться в гемороїдальних вузол і викликає в ньому склеювання живлячої судини. Недолік даної методики: введення склерозанта за одну процедуру не більше ніж в два вузла. Також можливе повторення процедури через 2-3 тижні.

Хірургічне лікування геморою – застосовується для лікування 3-й і 4-й стадій геморою.

При цьому відбувається висічення гемороїдальних вузлів з прошиванням живильної ніжки судини. Післяопераційний період хірургічного лікування геморою займає до 3-х тижнів. Тривалість операції 30-40 хвилин. Знаходження в стаціонарі 5-10 днів. Непрацездатність в післяопераційному періоді 3-4 тижні.

THD (трансанальна гемороїдальна деартерізація) – сучасний малотравматичний спосіб лікування геморою.

В даний час став доступним метод THD – безкровна і практично безболісна процедура, яка забезпечує стійке усунення симптомів і швидке відновлення пацієнта. При виконанні процедури тканину гемороїдальних вузлів не видаляється, а виконується накладення внутрішніх швів на слизову прямої кишки (без її розрізу), в зоні, де немає больових рецепторів. При цьому перев’язуються артерії, які забезпечують приплив крові до гемороїдальних вузлів. Таким чином, пацієнт отримує ефективне лікування і безболісне, швидке відновлення загального стану і працездатності.

Для точного виконання перев’язки артерій використовується апарат THD Evolution. Хід процедури контролюється за допомогою зонда Доплера (ультразвукового датчика).

 

Апарат доплеровській для трансанальної гемороїдальної дезартерізаціі THD 

Evolution, виробництва фірми “G.F. S.r.l. ” Італія
Апарат для лікування геморою є поєднанням інтелектуального блоку з вбудованим освітлювачем і ультразвукового доплерівського датчика, розташованого на тубусі. Тубус має вікно для прошивання артерії, яке висвітлюється від галогенового джерела світла, вбудованого в інтелектуальний блок. Ультразвуковий допплерівський датчик сигналізує про наявність руху артеріальної крові, тобто в цей момент гемороїдальна артерія, яку треба прошити, знаходиться під вікном для прошивання.

Метод включає в себе безболісне лікування зовнішнього та внутрішнього хронічного геморою 1-й 2-й 3-й стадій за один сеанс.Прі допомогою спеціального інструменту ТНD, під контролем доплера, знаходять артерію яка живить гемороїдальних вузол і перев’язують артерію. Такий метод забезпечує найбільшу адекватність і ефективність даної методики.

Реабілітаційний період одну добу. Післяопераційний період не обтяжений тривалим перебуванням в стаціонарі, прийомом великої кількості знеболюючих препаратів, виконанням щоденних багаторазових перев’язок.

Переваги THD методики трансанальної гемороїдальної дезартерізаціі

     • Безболісність (в порівнянні з іншими методами)
     • малотравматичних
     • Швидке відновлення (1-2 діб замість 2-3 тижнів при стандартній операції)
     • Значно менше число ускладнень
     • Дотримуючись всіх розпоряджень лікаря, вже через 2-3 дні пацієнт повністю повертається до соціального життя!

 

ВАЖЛИВО!

Конкретну методику лікування може вибрати тільки лікар-проктолог, після обстеження пацієнта. Настійно не рекомендується займатися самолікуванням і застосовувати всілякі народні способи – це загрожує ускладненнями.

Сучасне обладнання, яке є у розпорядженні медичний центр Запоріжжя, висока кваліфікація фахівців, що мають багатий практичний досвід лікування геморою на всіх його стадіях – все це гарантує будь-якому пацієнтові швидке і безболісне позбавлення від геморою.

За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря урологa  в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:

+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.