+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Грибкові захворювання: грибок нігтів і стоп

Грибкові захворювання: грибок нігтів і стоп

Мікоз стоп (грибок стоп) – найбільш часте і повсюдно поширене грибкове захворювання шкіри. Їм уражено від 11,5% до 18% всього населення Землі.

Оніхомікоз (грибок ногтей) рідко зустрічається у дітей, але з віком його частота збільшується. Грибок стопи у осіб похилого та старечого віку зазвичай є наслідком багаторічного процесу, придбаного ще в молоді роки.

Останнім часом грибок нігтів зустрічається значно частіше, що пояснюється рядом факторів:

  • старіння населення;
  • збільшення осіб з порушеннями імунної системи;
  • поширення вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ);
  • порушення венозного або артеріального кровообігу;
  • наявність порушень обміну речовин (наприклад, цукрового діабету);
  • більш широке застосування антибіотиків і стероїдів;
  • механічні травми нігтьової пластинки;
  • наявність хімічних професійно-шкідливих факторів (постійний контакт з водою, синтетичними миючими засобами, знежирюючими засобами);
  • носіння взуття з синтетичних матеріалів (створення вологому і теплому середовища, яка сприяла для зростання і розмноження грибів), тісному, вузькому взутті і пов’язане з цим розвиток деформації стопи;
  • користування громадськими лазнями, басейнами, тренажерними залами.

Зараження грибком стопможе статися в сім’ї при безпосередньому контакті з хворим, а також через взуття, одяг, предмети побуту (килимки у ванній, мочалки, манікюрні приладдя та ін .).

Прояви грибкових уражень шкіри і нігтьових пластин стоп і кистей дуже різноманітні. Це залежить від виду гриба, місця ураження, умов зовнішнього середовища, стану організму хворого.

У збільшенні частоти захворюваності дерматомікозами важлива роль належить порушенню вуглеводного обміну зокрема при цукровому діабеті, неврологічним змін, порушень імунної системи. Відзначено високу реєстрація грибкових захворювань стоп у осіб з надлишковою масою тіла. Грибкове ураження нігтів часто виявляється у осіб, які страждають зябкостью кистей і стоп.

Також одним з факторів є судинна патологія кінцівок : варикозне розширення вен , облітеруючий атеросклероз, облітеруючий ендартеріїт, тромбофлебіт, синдром Рейно, діабетична ангіопатія.

ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА

Існує досить велика кількість методів лікування оніхомікозів, як хірургічних (видалення нігтьових пластин), так консервативних із застосуванням антимикотических препаратів системного або місцевого дії.

Комплексне лікування онихомикозов з використанням, крім системних антимикотиков і засобів місцевої терапії, засобів, що коригують супутню патологію, приносить безсумнівно кращі результати.

Пацієнтам з порушенням кровообігу нижніх кінцівок призначаються препарати, що покращують кровообіг кінцівок. Може бути рекомендований самомасаж нижніх кінцівок, «розтягує» гімнастика хребта.

При ендокринних порушеннях – кошти, коригуючі функції ендокринної системи, які призначаються ендокринологом.

Дезінфекційні заходи представляють обов’язкову частину заходів в системі профілактики рецидивів. Особливе місце тут набуває використання коштів по догляду за шкірою, косметичних засобів, дезодорантів, пудри, лосьйонів, лаків для нігтів, до складу яких входять протигрибкові препарати, а також антимікробні засоби для дезінфекції текстильних матеріалів, взуття та предметів побуту.

Вибір комплексної терапії визначає лікуючий лікар. Своєчасне звернення до лікаря-дерматолога дозволить вам запобігти поширенню процесу і виникнення ускладнень.

За додатковою консультацією і для запису на прийом в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:

+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

 

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.