Грибкові захворювання: грибок нігтів і стоп

Мікоз стоп (грибок стоп) – найбільш часте і повсюдно поширене грибкове захворювання шкіри. Їм уражено від 11,5% до 18% всього населення Землі.
Оніхомікоз (грибок ногтей) рідко зустрічається у дітей, але з віком його частота збільшується. Грибок стопи у осіб похилого та старечого віку зазвичай є наслідком багаторічного процесу, придбаного ще в молоді роки.
Останнім часом грибок нігтів зустрічається значно частіше, що пояснюється рядом факторів:
- старіння населення;
- збільшення осіб з порушеннями імунної системи;
- поширення вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ);
- порушення венозного або артеріального кровообігу;
- наявність порушень обміну речовин (наприклад, цукрового діабету);
- більш широке застосування антибіотиків і стероїдів;
- механічні травми нігтьової пластинки;
- наявність хімічних професійно-шкідливих факторів (постійний контакт з водою, синтетичними миючими засобами, знежирюючими засобами);
- носіння взуття з синтетичних матеріалів (створення вологому і теплому середовища, яка сприяла для зростання і розмноження грибів), тісному, вузькому взутті і пов’язане з цим розвиток деформації стопи;
- користування громадськими лазнями, басейнами, тренажерними залами.
Зараження грибком стопможе статися в сім’ї при безпосередньому контакті з хворим, а також через взуття, одяг, предмети побуту (килимки у ванній, мочалки, манікюрні приладдя та ін .).
Прояви грибкових уражень шкіри і нігтьових пластин стоп і кистей дуже різноманітні. Це залежить від виду гриба, місця ураження, умов зовнішнього середовища, стану організму хворого.
У збільшенні частоти захворюваності дерматомікозами важлива роль належить порушенню вуглеводного обміну зокрема при цукровому діабеті, неврологічним змін, порушень імунної системи. Відзначено високу реєстрація грибкових захворювань стоп у осіб з надлишковою масою тіла. Грибкове ураження нігтів часто виявляється у осіб, які страждають зябкостью кистей і стоп.
Також одним з факторів є судинна патологія кінцівок : варикозне розширення вен , облітеруючий атеросклероз, облітеруючий ендартеріїт, тромбофлебіт, синдром Рейно, діабетична ангіопатія.
ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА
Існує досить велика кількість методів лікування оніхомікозів, як хірургічних (видалення нігтьових пластин), так консервативних із застосуванням антимикотических препаратів системного або місцевого дії.
Комплексне лікування онихомикозов з використанням, крім системних антимикотиков і засобів місцевої терапії, засобів, що коригують супутню патологію, приносить безсумнівно кращі результати.
Пацієнтам з порушенням кровообігу нижніх кінцівок призначаються препарати, що покращують кровообіг кінцівок. Може бути рекомендований самомасаж нижніх кінцівок, «розтягує» гімнастика хребта.
При ендокринних порушеннях – кошти, коригуючі функції ендокринної системи, які призначаються ендокринологом.
Дезінфекційні заходи представляють обов’язкову частину заходів в системі профілактики рецидивів. Особливе місце тут набуває використання коштів по догляду за шкірою, косметичних засобів, дезодорантів, пудри, лосьйонів, лаків для нігтів, до складу яких входять протигрибкові препарати, а також антимікробні засоби для дезінфекції текстильних матеріалів, взуття та предметів побуту.
Вибір комплексної терапії визначає лікуючий лікар. Своєчасне звернення до лікаря-дерматолога дозволить вам запобігти поширенню процесу і виникнення ускладнень.
За додатковою консультацією і для запису на прийом в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:
☎ +38 (096) 203-03-03
☎ +38 (099) 203-03-03
Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!