+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Діагностика і лікування захворювань наднирників (хронічна недостатність надниркових залоз, синдром Конна, феохромоцитома)

Діагностика і лікування захворювань наднирників (хронічна недостатність надниркових залоз, синдром Конна, феохромоцитома)

Наднирники– орган ендокринної системи, який грає важливу роль в людському організмі. Це джерело кортикостероїдів, глюкокортикоїдів, мінералкортикоїдів.

Гормони надниркових залоз забезпечують адаптивну функцію організму, стійкість до стресів, контролюють обмін речовин, регулюють діяльність імунної, серцевої, статевої систем і ін.

Збій в роботі надниркових залоз досить часто є причиною функціонального розладу інших систем і органів. І захворювання, які на перший погляд не пов’язані з ендокринними порушеннями, насправді виявляються наслідком порушення функції саме наднирників.

Захворювання надниркових залоз, як і будь-яких інших ендокринних органів, можуть проявлятися як підвищенням, так і зниженням продукції власних гормонів. При цьому патологічний процес може обмежуватися порушенням синтезу як одного, так і декількох гормонів надниркових залоз.

У зв’язку з цим скарги пацієнтів із захворюваннями цих органів можуть бути дуже різноманітними і включати:

 • слабкістю і різким занепадом сил;
 • регулярними мігренню;
 • прискореним серцебиттям;
 • судомами
 • онімінням кінцівок;
 • порушеннями апетиту, нудотою, блювотою;
 • гиперпигментацией шкіри;
 • висипом вугрів;
 • зниженим або підвищеним тиском;
 • депресією або агресією;
 • проблемами з нервовою системою;
 • втратою ваги.

Перші симптоми надниркової недостатності  проявляються у вигляді загальмованості, втрати апетиту, різкого схуднення, зниження артеріального тиску, нудоти, блювоти, болю в м’язах, суглобах, спостерігається гіперпігментація шкіри (в долонних складках, місцях, що піддаються постійному тиску, травм).

У разі надмірної вироблення гормонів надниркових залоз з’являються такі ознаки як : підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, ожиріння, остеопороз, нерегулярний менструальний цикл та ін.

Через відсутності адресності скарг при багатьох захворюваннях надниркових залоз, такі пацієнти, як правило, звертаються не до профільного фахівця (ендокринолога), проходять непотрібні обстеження і отримують неадекватне лікування. Важливо відзначити, що при зверненні пацієнта із захворюваннями надниркових залоз від лікаря потрібні певні знання, що дозволяють об’єднати розрізнені симптоми в єдину діагностичну концепцію ендокринного захворювання і призначити адекватне обстеження.

Хвороби надниркових залозце досить важкі ендокринні патології, до них відносять: синдром Нельсона (гостра надниркова недостатність), хвороба Аддісона (хронічна недостатність надниркових залоз), хвороба Іценко-Кушинга (гіперфункція надниркових залоз), пухлини надниркових залоз , адреногенітальний синдром та ін.

Симптоми патологій надниркових залоз схожі з проявами інших ендокринних захворювань, тому поставити точний діагноз самостійно практично неможливо – це повинен робити досвідчений ендокринолог.

За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря – ендокринолога в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:

☎ +38 (096) 203-03-03
☎ +38 (099) 203-03-03

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.