+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

Акне

Акне

АКНЕ (аcne vulgaris)– запальне захворювання шкіри, причиною якого є обструкція і запалення пілосебацейного комплексу (волосяних фолікулів і прилеглих сальних залоз) і, як результат, характеризується появою комедонов, папул, пустул, вузлів і / або кіст.

Ці запальні висипання на шкірі обумовлені генетичною гиперандрогенией і детермінованою формою секреції в сальної залозі. Захворювання акне вважається найбільш поширеним типом дерматозу.

У період статевого дозрівання, тобто в підлітковому і молодому віці представники обох статей хворіють практично однаково, а в більш старшому віці акне буває переважно у жінок

СИМПТОМИ АКНЕ

Найбільш часто акне з’являються на обличчі, а також розташовуються на грудях і спині, особливо у верхній їх частині. Запальне захворювання проявляється в наступних видах:

  • Комедони. У волосяному фолікулі накопичується велика кількість підшкірного жиру і кератину, що призводить до появи акне. Буває в закритій або відкритій формі.
  • Папули мають вигляд запалених вузликів конічної або напівсферичної форми і досягають 2-4 міліметрів в діаметрі.
  • Пустули утворюються первинно, або перетворюються з папулезних акне.
  • Вузлики в основному розвиваються на себорейний областях шкірного покриву.
  • Конглобатні акне – це поєднання всіх видів запальних процесів, при якому головним чином на спині і задньої частини шиї виникають не тільки комедони, папульозні і пустульозні акне , але і множинні великі вузлики з гнійниками. Найчастіше це набуває поширеного характеру.

У більшості випадків після лікування акне на місцях їх локалізації з’являються келоїдні або гіпертрофічні рубці, але найпоширенішими є атрофічні зміни шкіри.

ЯК ДІАГНОСТУЄТЬСЯ АНКЕ?

Акне діагностуються на основі клінічних даних. При обстеженні фахівці повинні враховувати безліч факторів, що призводять до цього запального захворювання, а саме:

  • загальні ознаки гіперандрогенії (порушення в циклі менструації, а також її запізніле початок);
  • ендокринні захворювання (полікістоз яєчників, різні пухлини, неможливість зачаття, аменорея, гіперплазія, ожиріння);
  • результати аналізів з лабораторії (рівень чоловічих і жіночих статевих гормонів, гормонів надниркових залоз, тест на сприйнятливість до глюкози і ін);
  • експертна консультація ендокринолога, гінеколога і при необхідності інших лікарів.

Чому акне потрібно лікувати у лікаря-дерматолога?

Пускати проблему на самоплив або займатися самолікуванням небезпечно. Навіть маючи уявлення про те, що таке акне, неможливо без професійної діагностики зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки і боротися тільки з зовнішніми проявами акне, а й усувати першоджерело, попереджати рецидиви.

Своєчасне звернення до лікаря-дерматолога дозволить з найменшими зусиллями і в максимально стислі терміни досягти високих результатів, отримавши не тільки косметичний ефект, але і оздоровив організм, привівши його до балансу. 

За додатковою консультацією і для запису на прийом до лікаря – дерматолога в медичну клініку Олівія звертайтеся за телефонами:

+38 (096) 203-03-03
+38 (099) 203-03-03

 

Ми працюємо для Вас і Вашого здоров’я!

 

Не знайшли відповідь на своє питання?
Напишіть нам, і ми надамо необхідну інформацію.